Vlna veder síť neohrozí, hlásí energetici. Klimatizace ji zatíží jen o pár procent

Vlna veder síť neohrozí, hlásí energetici. Klimatizace ji zatíží jen o pár procent
Současná vlna veder tuzemské energetické sítě neohrozí. Častější spouštění klimatizaci zvýšilo spotřebu elektřiny proti normálu v období provozní špičky zhruba o jedno až dvě procenta. Zatížení sítí je ovšem ve srovnání se zimou o více než třetinu nižší. Provozovatelé soustavy proto zvláštní opatření nepřipravují, vyplývá z informací energetických firem.